Scénka z reálných vztahů spolužáků na ZŠ

8. july 2012 at 21:04 | Nyuu-chan |  Psaní o životě, kterej nemám
"Chceš vědět, jaký to je, když ti někdo vrazí levou namísto pravou rukou?" Dva kluci ho drží, každý z jedné strany a ten, který s ním mluví a masíruje si klouby na levé ruce, stojí před ním. Jeho obrovský stín padá před něj, protože je čelem ke dveřím, okna jsou za jeho zády. Je to jeden z těch větších, co si rádi, ve společnosti dovolují na menší, bezbrannější a chytřejší, i když se bojí takových věcí jako pavouků, tmy nebo bouřky.

Chlapec, obrýlený, v kostkované košili, která je mu velká, protože je vychrtlý, zarytě mlčí a snaží se zachovat si vážný obličej. Nechce na sobě dát vidět žádné známky strachu nebo bolesti, ač mu teče krev z pravé nosní dírky. Brýle mu visí nakřivo, ale je klidný. Ve škole už nikdo není, a když, tak je v knihovně nebo v kabinetu.

Pořád mlčí, hromotluk se ho zeptá ještě jednou, a pak se napřáhne,vypadá při tom neohrabaně a zasáhne levou rukou chlapcovu pravou tvář. Kdyby ho ti dva nedrželi, ležel by na zemi. Rána nebyla přesná, ale byla velká a možná právě ta nepřesnost způsobila tak otřesnou bolest. Snaží se pořádně si stoupnout, než hromotluk nabere rovnováhu a vytrhnout se těm dvěma poskokům, kteří se s hromotlukem baví jen, aby sami nebyli zmláceni a navzájem si pomáhají, jinak by nebyli vůbec nic.

Na chvilku se mu to podařilo, udělal asi šest kroků, kliku od dveří měl na dosah ruky, ale nestačil se k ní dostat blíže, než na vzdálenost dvou rukou a jen tak naprázdno zalapal ve vzduchu, aniž by se čehokoliv dotknul. Jen vyrušil kolem letící mouchu, změnila směr letu a pak neomylně zamířila k jednomu ze zavřenených oken.

Uvědomil si, že ho zase drží ruce a že se začíná potit víc, než je třeba, v místnosti je dusno. Hromotluk sebral veškerou rovnováhu a obrátil se zase čelem k nim, řekl "Příště to bude horší", přičemž při písmenkách s interpunkcí ho poprskal, nařídil svým nohsledům, aby ho pustili, odešli a kluk v kostkované košili spadl na zem. Klečel na kolenou, neměl ani chuť vstát, čekal, až odejdou, aby měl čistější vzduch.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Qweeerty Qweeerty | Web | 9. july 2012 at 10:57 | React

Tak tohle až moc dobře znám...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama